Молитвы Ангелу-Хранителю

Ответить
Аватара пользователя
Наташа*
ст. лейтенант
ст. лейтенант
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 15 июн 2012, 23:56
Пол: жен.
Цель пребывания на форуме*: Хочу помогать тем, кто думает о самоубийстве

Молитвы Ангелу-Хранителю

Сообщение Наташа* »

 
Молитва к Ангелу-Хранителю (из утренних молитв) :
СвятЫй Ангеле, предстоЯй окаЯнной моей душИ и стрАстной моей жизни, не остави менЕ грешнаго, нижЕ отступи от менЕ за невоздержание мое. Не даждь места лукавому демону обладАти мною насИльством смертнаго сегО телесЕ; укрепи бедствующую и худую мою рУку и настави мя на путь спасения. Ей, святый Ангеле Божий, хранителю и покровителю окаЯнныя моеЯ души и тела, вся мне прости, елИкими тя оскорбих во вся дни живота моего, и Аще что согреших в прешЕдшую нощь сию, покрый мя в настоящий день, и сохрани мя от всякого искушЕния протИвнаго, да ни в кОем гресЕ прогнЕваю Бога, и молИся за мя ко Господу, да утвердит мя в стрАсе Своем, и достойна покажет мя раба Своея благости. Аминь.
Важно не то, какую дорогу ты выбрал, а важно то, что внутри тебя заставляет выбрать эту дорогу
Христос посреди нас

Психологический тест онлайн
Аватара пользователя
Наташа*
ст. лейтенант
ст. лейтенант
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 15 июн 2012, 23:56
Пол: жен.
Цель пребывания на форуме*: Хочу помогать тем, кто думает о самоубийстве

Молитвы Ангелу-Хранителю

Сообщение Наташа* »

 
Молитва ко святому Ангелу-хранителю (из вечерних молитв):
Ангеле Христов, хранителю мой святый и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешний день, и от всякого лукавствия противнаго ми врага избави мя, да ни в кОемже гресЕ прогневаю Бога моего; но моли за мя грешнаго и недостойнаго раба, яко да достойна мя покажеши благости и милости Всесвятыя Троицы и Матере Господа моего Иисуса Христа и всех святых. Аминь.
Важно не то, какую дорогу ты выбрал, а важно то, что внутри тебя заставляет выбрать эту дорогу
Христос посреди нас

Ответить

Вернуться в «О молитве»